Principy

Každé větší lidské dílo stojí na určitých vnitřních principech. Vybrali jsme některé z nich, které nám sice mohou připadat jako samozřejmost. My bychom ale chtěli, aby zde jasně zazněly.


Tah za jeden provaz

Nesmírně důležité, obecně platné, životní pravidlo, které se vyplatí každému člověku i uživateli tohoto komunitního serveru. Zvláště tehdy, když budujeme s více lidmi něco, na co chceme být hrdí a co myslíme vážně, pozitivně a poctivě.

Pozitivní přístup

Jen s pozitivním přístupem může komunitní svépomoc a její server fungovat. Budeme proto usměrňovat všechny negativistické tendence!
Moderovat budeme nepřiměřeně kritické a zbytečně destruktivní příspěvky. Na našich webech bychom se neradi setkávali s dogmatickými způsoby, neradi bychom podporovali povrchní bezohlednou kritiku a demagogickou argumentaci. Protože ale nechceme sklouznout k cenzuře, zamýšlíme pouze moderovat řešení kritických situací na veřejných webech. Blokovány budou příspěvky uživatelů, kteří NEbudou ochotní k moderovánemu řešení konfliktu.

Naplňování vnitřních profesních potřeb

Každý obor má své vnitřní potřeby. Patří mezi ně například potřeba šíření prostřednictvím odborných textů, výchova nových zástupců oboru, fungování odborů hájících zájmy profesionálů, sdružování předních specialistů v odborných společnostech, výzkum, vnitřní vývoj a odborný pokrok. Chybí-li některá z takovýchto potřeb, obor "trpí" nebo dokonce postupně slábne a vytrácí se. 
Mezi základní životní potřeby každého oboru patři kvalitní vnitřní komunikace, kterou jsme se rozhodli naším projektem podpořit a rozvíjet. Nejde o to že by fyzioterapeuté byli nějak podprůměrní po stránce svých komunikačních schopností. Cítíme ale, že zlepšení v oblasti komunikace, může našemu oboru účinně pomoci v naplňování mnoha dalších dílčích profesních zájmů.
 

Comments