Breussova masáž operuje termíny, které nemůžeme označit jako "lege artis medicorum". Breuss mluví o masáži meziobratlových plotének, což lze vnímat jako anatomickou nepřesnost nebo možná nadsázku. B.masáž je obvykle kombinována s Dornovou metodou, která má k medicínskému smýšlení trochu blíže. Stoupenci B.masáže tvrdí, že lze mnohé problémy páteře jako bolesti meziobratlových plotének, ústřel atd. spojením těchto dvou metod zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit. Breussova masáž údajně regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Vzhledem k praktickým úspěchům, které obě metody zaznamenaly, zřejmě nejde o pouhé šarlatánské léčitelství, ale o pouhou neschopnost popsat dané metody odborně.


Co se dále dočteme?...
Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla možnost opět nasát vodou. Masíruje se za studena vylisovaným třezalkovým olejem, který uvolňuje psychiku. Dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru. Nezanedbatelná je automatická masáž akupresurních bodů, především na meridiánu močových cest.


Školení

Dexter Academy

EduSpa College

Třezalka

Dorn Centrum

Zuzana Prouzová-Lehrmann

Škola BuďFit
Rudolf Breuss
, rakouský léčitel, žijící v letech 1899 až 1990, byl mistrem ve svém oboru. Nedal dopustit na přírodní medicínu, za jejíž pomoci úspěšně léčil i smrtelná onemocnění. Známá je jeho metoda léčení rakoviny speciální dietou. Zabýval se ale i pohybovým aparátem a problémy s páteří. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují.


Videa


Comments