Co je TRX či Redcord?


TRX... Je určen pro cvičence všech fitness úrovní, tedy od začátečníků až po elitní sportovce. Díky nářadí TRX můžete vytvořit velmi efektivní tréninkovou jednotku za využítí pouze jednoho druhu nářadí, které sbalíte s sebou kamkoliv. Jednoduchý popruh, který se dá zavěsit kdekoliv. Za konstrukci na hřišti, za dveře ve Vašem pokoji či kdekoliv ve Vaší tělocvičně. Po celou dobu cvičení využíváte pouze váhu vlastního těla a intenzitu dolaďujete úhlem naklonění oproti zavěšení Vašeho TRX. Je neuvěřitelné jak posunutí těla o pouhých pár centimetrů změní intenzitu prováděného prvku. V každý okamžik či po každém opakování si lze intenzitu velmi snadno přenastavit. Čím jsme níže pod závěsným bodem, tím se intenzita zvyšuje a naopak. Nejlepší intenzita je taková, abychom vnímali, že posledních pár opakování je prováděno téměř do úplného vyčerpání svalové síly.
Závěsný systém TRX byl původně vytvořen americkým námořnictvem pro tréninky mimo základnu. V současné době je toto cvičební nářadí plně využíváno ve sportovních centrech i mimo ně při outdoorových aktivitách. Pomocí TRX ve velmi krátké době procvičíte celé tělo včetně hlubokého stabilizačního systému. Cvičení na TRX splňuje všechny požadavky kvalitního funkčního tréninku.
Redcord... 
(rehabilitace, ortopedie, traumatologie, spinální jednotky, gerontometabolické kliniky, neurologie atd.), odborných léčebnách, domovech důchodců, denních stacionářích pro děti i dospělé, v lázeňských zařízeních atd.Své místo má Redcord® jako nástroj S-E-T® konceptu v oblasti prevence následků přetížení z důvodu výkonu povolání. Je často organizovaně využíván zaměstnanci firem pro předcházení následkům z jednostranného zatížení jako je dlouhodobé sezení (manažerská práce - např. přetížení krční páteře nesprávným držením hlavy a chybným sedem), delší a opakované jízdy v autě (řidiči z povolání, nevhodná dlouhodobá pozice často v nízkém sedu), řemeslníci (pozice, ve které vykonávání profese často přetěžuje některou z oblastí těla, což vyústí v bolesti ramen, bederní páteře, krku atd.)Velké možnosti využití jsou také ve sportu v oblasti prevence úrazů i léčby poúrazových stavů a v oblasti možností tréninku. Velmi dobré zkušenosti mají sportovci napříč spektrem vrcholového sportu (lyžování, fotbal, hokej, atletika, kick box, judo, házená, plavání…)Redcord® lze doplnit o různé druhy popruhů a doplňků tak, aby terapie byla vždy adekvátní ke stavu a funkčním schopnostem cvičícího jedince. Terapeut může pomocí popruhů a umístění pacienta pod aparátem Redcord® ovlivnit úroveň záteže, směr pohybu i zatížení jednotlivých kloubů. Popruhy mohou terapeuti dosáhnout úplného odlehčení těla, nalézt relaxační či úlevovou pozici u bolestivých stavů. Popruhy také výrazně snižují i zátěž fyzioterapeuta, systém je pomocnou rukou fyzioterapeuta, protože umožní pacienta (klienta) nastavit do potřebné pozice a z ní potom provádět potřebnou aktivní terapii. Redcord® je vyvinut na základě nápadů a potřeb fyzioterapeutů, lékařů a pacientů.Redcord® je snadno ovladatelný a proto ho lze dobře využívat i pro cvičení doma, např. u cvičení zaměřeného na odstranění chronické bolesti zad, či při cvičení kyčelních kloubů. Neostýchejte se kontaktovat svého fyzioterapeuta, který provádí S-E-T® terapii nebo přímo naše klinické pracoviště, kde Vám naši fyzioterapeuti či marketingoví pracovníci rádi pomohou vybrat správný Redcord® systém a podají informace o terapii.
Comments